Svědectví

Zde si můžete přečíst svědectví lidí, kteří za uvězněnými zvířaty byli

Na malou chvíli… Naposled.

Na malou chvíli… Naposled.

„Ale krůtičky jsou přeci kousek odtud.“ Opravdu? Dozvídám se, když si povzdechnu nad tím, že lidé nevědí ani jak se chovají kuřata, natož potom odkud pocházejí krůtí stehna. 

Že nikdy nezažijí, jaké je to být ve vodě a plavat

Že nikdy nezažijí, jaké je to být ve vodě a plavat

Byla jsem dva metry od malých okýnek a uvnitř začala obrovská panika. Kachny, které tam drželi, byly vyděšené a utíkaly kamkoliv, hlavně co nejdál ode mě. Křičely tak moc, že z toho člověka píchalo u srdce. Byly obrovské a špinavé.

Svědectví pachu krve

Svědectví pachu krve

Představa, že jednoho dne navštívím tohle místo, mně doháněla k velké úzkosti. Jen při pouhé myšlence na to, že bych mohl být tak blízko smrti, se mi motala hlava a sevřelo srdce. Zároveň jsem věděl, že bych před tím neměl zavírat oči a to utrpení, které tam ta zvířata zažívají, předat dál. Svědectví pachu krve, smrti, bolesti a křiku nevinných bytostí.

Vajíčka

Vajíčka

Je nádherný podzimní den, sluníčko vykresluje snad všechny barvy světa v pestře zabarveném listí. Tento krásný podzimní den narušuje těžký vzduch, vycházející z areálu, u kterého právě parkuji. Kolem mě projíždějí cyklisté, užívající si jeden z posledních teplých dní před zimou.

Tak moc se nudí, že si ke hře vybrali svou mrtvou sestru

Tak moc se nudí, že si ke hře vybrali svou mrtvou sestru

Porodny prasniček jsem znala z fotek i zahraničních videí, měla jsem tedy nějakou představu o tom, jak to uvnitř bude vypadat. Z domova ale nikdy neucítíte smrad, ve kterém tam zvířata žijí a nepocítíte tu příšernou úzkost těch, kteří jsou tam uvězněni.

Peklo na Zemi

Peklo na Zemi

Každý nádech mě stál spoustu energie a všechna ta bezmoc mě táhla k zemi, jako kdybych měla nohy přikované k té ohavné a špinavé podlaze, na které ony stráví celý svůj život. Silný zápach. Srdce mi tlouklo jako o závod. Nemůžu zapomenout a přimět svoji hlavu myslet na žádné další pocity toho okamžiku. Stejné myšlenky, stejný scénář, stejný závěr.