O FILMU

Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta

Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? Dokument Svědectví odhaluje pravdu, již živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu.

Režie: Michaela Vincourová, Lukáš Vincour, Věra Mikušová, Petr Beneš, Adele H.

Scénář: Věra Mikušová, Michaela Vincourová, Petr Beneš

Střih: Adele H., Petr Beneš

Hudba: Petr Beneš, Filip Brišš, Asher Pope, Ofshane

Produkce: Zvířata nejíme, z.s.

Hrají: Petr Vachler (vypravěč), Ben Cristovao, Tereza Plicka, Robert Plicka, Magdalena Šormová, Luboš Vidlička, Klára Vidličková, Aneta Marková, Marie Šebestová, Jan Müller, Iva Linda Maruščáková, Daniela Randáková, Hana Klvanová.

ČR, 2021, 133 min., česky, anglické titulky, ČSFD
Premiéra: 1. 11. 2021

O autorech

Jsme parta přátel, které spojuje láska ke zvířatům, víra v lepší budoucnost a spravedlnost. Každý z nás se věnuje jinému oboru, ale cíl máme společný - chceme světu ukázat skutečný život tzv. hospodářských zvířat.

Pro média/kina

Kontakt: info@sledujsvedectvi.cz
Tisková zpráva: TZ-DokumentSvedectvi.odt
Plakáty, fotografie z natáčení ZDE.
Formát filmu: DCP, MP4, 16:9

Oficiální online a TV distribuce: Bontonfilm

Chtěli byste projekt podpořit?

Natáčení

Hlas vypravěče dokumentu propůjčil český režisér a scénárista Petr Vachler. V dokumentu jsou mimo jiné i rozhovory s lidmi, kteří se rozhodli pro etický způsob života. Dozvíte se informace od sportovců, psychologů, úspěšných umělců či právníků.
Svědectví
Petr Vachler při nahrávání voiceoveru
Svědectví
Natáčení rozhovoru s MMA bojovnicí Magdalenou Šormovou

Film vznikl za podpory:

Image
Image
Image
Image