Články

<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/data/web/virtuals/230517/virtual/www/domains/sledujsvedectvi.cz/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>47</b><br />
Vajíčka

Vajíčka

Je nádherný podzimní den, sluníčko vykresluje snad všechny barvy světa v pestře zabarveném listí. Tento krásný podzimní den narušuje těžký vzduch, vycházející z areálu, u kterého právě parkuji. Kolem mě projíždějí cyklisté, užívající si jeden z posledních teplých dní před zimou.

Trochu jim závidím, přestože se před námi všemi rozprostírá ten samý pohled, oni nevidí nic z toho, co vidím já. Ačkoli mají před očima stejné haly, haly, uvnitř kterých je namačkáno více než sto osmdesát tisíc slepiček, nemají o tom ani tušení. 

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem si naposledy užila den, aniž bych myslela na to, co se děje za zdmi těchto areálů. 

Procházím kolem a zjišťuji, jak by se dalo dostat dovnitř, ale nebyla jsem příliš úspěšná.

Cestou mám ještě jeden „Závod na výrobu vajec". Jako první při vstupu do areálu vidím popelnici. Otevírám víko a v rychlosti se připravuji na ten pohled.

Vnitřek haly nevykreslí ani ten nejhorší horor. Tisíce hlaviček vykukujících z klecí. Nezvládám to, je to strašné. Utíkám ven, musím to rozdýchat.

Za chvíli se vracím zpátky, tentokrát kolem jímky, zajímá mě, zda nemůže být uvnitř nějaká umírající slepička, někdy se to stává. To, co jsem tam však spatřila, jsem nikdy předtím neviděla, nechápu to, jak je to možné?

V jímce jsou kosti a mezi kostmi... vajíčka. Dvě vajíčka, kolem kterých... jsou ještě stále nožičky slepičky.

Já tomu vůbec nedokážu rozumět. Slepička zemřela ještě s vajíčkem uvnitř svého těla. Její tělíčko uhnilo a zůstaly jen nožičky dohromady s tím vajíčkem, ale jak se dostala do té jímky? Je možné, že zemřela v ní? 

Jedna slepička se z toho pekla dostala a chodila venku, ale já jsem se k ní nedokázala přiblížit. Šla jsem tedy zpátky do haly.

Teda jedné z mnoha hal, ve kterých přežívá a přesto snáší vajíčka, více než tři sta tisíc bezmocných bytostí. Zatímco si pár desítek metrů od nich... Projíždějí nic netušící cyklisté, obdivující nádherné barvy podzimu...

 

Závěrem bych chtěla podotknout, že mnoho lidí má dojem, že odkup slepiček z hal je dobrým skutkem, že deset korun tomu průmyslu nemůže nijak pomoci a slepičce to zachrání život, ale opak je pravdou. Za deset korun bude uvězněno několik dalších slepiček. Protože v takovém „Závodě na výrobu vajec", jaký jsem právě popsala, je více než 350 000 slepiček. Když každý život vynásobíte deseti...

Prosím nevykupujte slepičky z velkochovů. Pomáháte tím nákupu a týrání dalších.

Pokud jíte výrobky obsahující vajíčka, potom jste součástí tohohle nepopsatelného utrpení.

Prosím zkuste jít na www.veganskavyzva.cz nebo na www.bez-mleka.cz a pomozte nám tohle ukončit.

 

Další články